Biznes

Na czym polega leasing pracowniczy?

leasing pracowniczy

Obecnie zatrudnianie obcokrajowców jest rozwiązaniem, które cieszy się dużym uznaniem wśród Polskich przedsiębiorców. Wszystko za sprawą możliwości zatrudnienia specjalistów w różnych branżach, które borykają się brakami kadrowymi. Stąd na popularności zyskuje leasing pracowniczy, który stanowi atrakcyjną formę zatrudnienia pracowników z Ukrainy.

Leasing pracowniczy jest jednym z rozwiązań, jakimi dysponuje agencja pośrednictwa pracy. To właśnie na niej spoczywa ciężar związany z pozyskaniem odpowiedniej osoby, która będzie w stanie pracować w naszej firmie. Znalezienie odpowiedniego kandydata posiadającego konkretne umiejętności nie jest łatwe. Jednak nie ma z tym większego problemu, ponieważ pracownicy z Ukrainy są ambitni i zmotywowani. Ponadto wykazują oni duże chęci do pracy i rzetelność podczas wykonywanych obowiązków.

Kolejnym krokiem po pozyskaniu odpowiedniej osoby jest legalizacja zatrudnienia i pobytu obcokrajowca. Tutaj występuje szereg procedur i dokumentów, jakie są załatwiane przez agencję, która odpowiada za pobyt obcokrajowca w Polsce. Agencja sprawuje również opiekę nad tą osobą. Stąd każdy pracownik ma kontakt z przydzielonym opiekunem, do którego może udać się po poradę. Opiekunowi zgłaszane są również wszelkie uwagi problemy, jakie mogą występować w miejscu pracy.

W ramach współpracy z agencją pośrednictwa pracy zadaniem pracodawcy jest tylko zapewnienie stanowiska pracy oraz odpowiednich warunków, które umożliwią prawidłowe i bezpieczne wykonywanie zadań powierzonych pracownikowi z Ukrainy. Nie musimy się martwić załatwieniem szeregu formalności i pokonywaniem barier językowych, ponieważ to należy do obowiązków agencji.

Autor od: Sep 08, 2015

Powiązane artykuły