innowacyjne meble

Niejednokrotnie przeglądając internet w poszukiwaniu natchnienia i pomysłu na wystrój wnętrza, możemy natknąć się na niecodzienne pomysły, które ciężko byłoby sobie wyobrazić. Innowacyjne meble, przeszklone powierzchnie, zjeżdżalnie wzdłuż schodów czy akwaria w nietypowych miejscach to tylko niektóre z pomysłów na urozmaicenie wystroju domu.

Powoli do naszych domów wraca moda na dostojnie wyglądające stare, jednak odnowione meble z licznymi zdobieniami. Jest to doskonały pomysł na początek zmian w aranżacji naszego salonu. Tego rodzaju meble bardzo łatwo dopasować do wystroju wnętrza, ponieważ dobrze współgrają nie tylko z niemal każdymi dodatkami, ale również z roślinami. Co warto wiedzieć, ceny takich mebli i ozdób, zwłaszcza ręcznie wykonywanych ciągle idą w górę. Za szafkę, którą kupilibyśmy kilka lat temu za kilkaset złotych, dziś będziemy musieli zapłacić nawet kilka tysięcy i nie zapowiada się, by ta tendencja się zmieniła. Tak więc jeżeli w garażu zalegają nam jakieś stare meble, być może mamy szansę na spory zarobek.

Ciekawym rozwiązaniem, które także wraca do łask i niesie za sobą duże możliwości, jest zastąpienie klasycznie pomalowanych ścian tapetą. Dziś wraca ze zdwojoną siłą, ponieważ prawdziwym hitem mogą być tapety z przestrzennymi motywami. Stanowią one nie tylko dodatkową ozdobę pomieszczenia, ale są w stanie także optycznie je powiększyć. Naklejenie tapety wymaga jednak od nas wyczucia, ponieważ łatwo uzyskać niechciany efekt przepychu i kiczu.

Kolejnym elementem, który może nadać naszemu mieszkaniu wyjątkowości i przy okazji nie być szablonowe, jest oświetlenie. Powoli oklepane zaczynają być już kolorowe neony na podwieszonych sufitach, za to zupełną nowością są wolnostojące lampy w nietuzinkowych kształtach. Na tej płaszczyźnie możemy przebierać w lampach stojących, wiszących, podwieszanych – do wyboru do koloru.

Autor od: Sep 08, 2015

Powiązane artykuły