Praca

Wózek widłowy czy podnośnik ręczny?

podnośnik ręczny

Zarówno wózek widłowy, jak i podnośnik ręczny to sprzęty, które przydają się do transportu ciężkich towarów. Obie maszyny różnią się jednak od siebie nie tylko specyfiką użytkowania, ale także komfortem, na jaki może liczyć ich operator.

Wózek widłowy jest najczęściej większy niż podnośnik ręczny. Posiada platformę dla operatora, z której steruje on maszyną za pomocą pokładu komputerowego. Znacznie usprawnia to pracę i wpływa na zwiększenie bezpieczeństwa.

Sam podnośnik ręczny przydaje się natomiast do transportu lżejszych materiałów. Podnośnik tego rodzaju jest urządzeniem stosunkowo mniejszym, ale wymagającym od operatora nieco siły fizycznej. Cała obsługa przebiega ręcznie, nie jest to sprzęt zautomatyzowany, co nie oznacza, że gorszy.

Zarówno wózek widłowy, jak i podnośnik ręczny są tak samo często wykorzystywanym sprzętem budowlanym. Ich wykorzystanie zależy od specyfiki pracy i gabarytów towarów, jakie mają być nimi transportowane. Podnośnik tego rodzaju częściej stosowany jest na mniejszych powierzchniach. Wózek widłowy przydaje się zaś wszędzie tam, gdzie przestrzeń magazynowa jest spora i pozwala na swobodne operowanie tym sprzętem.

Autor od: Sep 08, 2015

Powiązane artykuły