Black Garden

Portal ogólnotematyczny

usługi wykończeniowe
Dom i Ogród

Co charakteryzuje dobrą ekipę budowlaną?

Remont bardzo często wiąże się ze sporymi wydatkami. Jeżeli już zdecydujemy się na jakąś ekipę remontową, to zależy nam przede wszystkim na dobrze wykonanej pracy, ale również chcemy ponieść jak najmniejsze koszty. Na co należy zwrócić uwagę, wybierając usługodawcę, aby uniknąć rozczarowania i dodatkowych wydatków?

Co znaczy dobra ekipa?

Przede wszystkim musimy pamiętać, że cena nie jest dokładnym odzwierciedleniem jakości usług. Poszukiwania należy zacząć od lokalnych firm oferujących usługi wykończeniowe. Powinniśmy porównać co najmniej kilka ekip, aby zapoznać się z cenami panującymi w danym regionie. Jeżeli mamy taką możliwość, warto spytać się znajomych o ich doświadczenia z budową domu lub remontu, ponieważ istnieje możliwość, że posiadają oni sprawdzonych fachowców, których mogą nam polecić. Ogólna zasada jest taka, że powinniśmy zatrudnić ekipę, która nie jest w  okolicy ani najdroższa, ani najtańsza. Rzetelna firma posiadająca w swoich szeregach doświadczonych specjalistów nigdy nie będzie najkorzystniejsza dla klienta finansowo, ponieważ ceni oni swoich pracowników i wie, że zlecenie wykonają solidnie i sumiennie.

Kontrola jakości

Jeszcze zanim zdecydujemy się na zatrudnienie pracowników, warto poczytać o danej firmie opinie w internecie. Pomimo, że nie mamy pewności co do autentyczności wystawionych ocen, to na pewno lepiej jest podpisać umowę z dobrze opiniowanym wykonawcą. Możemy też zażądać przedstawienia posiadanych przez fachowców certyfikatów, które są potwierdzeniem ich specjalistycznej wiedzy. Warto od czasu do czasu wpaść na plac budowy z niezapowiedzianą wizytą, ponieważ takie działanie może stanowić pewnego rodzaju motywację dla ekipy budowlanej i zmusić pracowników do bardziej efektywnej pracy.

Umowa

Pisemna umowa jest rzeczą bardzo istotną. Jeżeli wykonawca nie będzie chętny do jej podpisania, możemy podejrzewać, że nie jest on osobą godną zaufania. Taka umowa powinna zawierać zakres prac do wykonania oraz terminy, których ekipa powinna się trzymać. W razie niezadowolenia lub nieprzestrzegania czasu budowy możemy z umową w ręku udowodnić, że dana ekipa budowlana nie wywiązuje się należycie ze swoich obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *