Black Garden

Portal ogólnotematyczny

oryginalny design poliszdesign
Dom i Ogród

Design czy funkcjonalność? Czy da się to połączyć?

Trudno określić, co liczy się bardziej dla ludzi: oryginalny design czy przydatność przedmiotu. Jedni zwracają bardziej uwagę na jedno, inni na drugie. Panuje powszechne przekonanie, że nie da się połączyć tych dwóch cech przedmiotu. Według nas nie jest to prawda, a udowodnimy to za pomocą poniższych przykładów.

Porcelana: ładna i użyteczna

Każdy z nas pił kiedyś z porcelanowych kubków, jadł z porcelanowych talerzy itp. Najczęstszym wzorem porcelanowej zastawy jest…brak wzoru. Jednak są przykłady pięknego zdobienia porcelanowych talerzy. Można z nich jeść, można je powiesić na ścianie. Łatwo jest też znaleźć piękne porcelanowe wazony.

Czytaj więcej: Oryginalny design domu z wykorzystaniem polskich marek. 

Nie trzeba też ich szukać daleko! W Polsce jest długa tradycja produkowania takich pięknych naczyń. Znawcy zwracają uwagę na nowatorstwo designu porcelany z czasów PRL-u, oryginalność polskich projektów wyrażającą się w różnorodnych formach, niebanalnych zdobieniach, precyzji wykonania.

Krzesła i fotele

Ciekawy design krzeseł, foteli, a nawet sof jest od wielu lat uskuteczniony. Warto zauważyć, że są to rzeczy, które (prawie) ze swojej definicji muszą być wygodne – w końcu siedzenie i leżenie powinno takie być.

poliszdesign oryginalny design

Niebiańsko wygodne fotele, które są przy okazji stylowe i pasują do nowoczesnych wnętrz są dostępne w wielu sklepach i można je znaleźć w najróżniejszych cenach. Bardzo łatwo można znaleźć wygodne sofy, rozkładane lub nie, ze specjalnymi pojemnikami na pościel lub kieszeniami, które oprócz tego, że są funkcjonalne, to też wyglądają bardzo dobrze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *