Black Garden

Portal ogólnotematyczny

zbiornik na wodę
Dom i Ogród

Deszczówka jako dobro naturalne

Wodę z odzysku z całą pewnością warto magazynować. Okazuje się, że deszcz posiada ogrom zalet, a zbiorniki na deszczówkę są świetną inwestycją, która pozwala taką wodę gromadzić.

Wybierz zbiornik na deszcz zgodnie z potrzebami Twojego gospodarstwa. Optymalny jest zbiornik 5000l, ale ten może okazać się oczywiście zbyt duży. Sklepy z asortymentem ogrodniczym oferują szeroki wybór tego rodzaju akcesorium.

Dlaczego tak naprawdę warto zbierać deszcz? Oprócz tego, że zbiornik na wodę deszczową szybko się zwraca, uwzględniając korzyści finansowe, jakie wynikają z mniejszego zużycia wody z sieci wodociągowej, deszcz charakteryzuje się jeszcze innymi autami.

 

Przede wszystkim można go wykorzystywać w różny sposób. Nada się do podlewania ogrodu, a na kwiaty i krzewy działa jak naturalny nawóz. Co więcej, deszczem można myć sprzęty ogrodowe, taras, meble tarasowe, garaż, samochód, a nawet elewację budynków.

I to nie wszystko, bo osadnik rynnowy oczyści deszczówkę z wszelkich zanieczyszczeń, dzięki czemu nada się ona również do spłukiwania toalety. Pamiętajmy jednak, że deszcz nie nadaje się do picia, mycia ciała ani zmywania naczyń. Jeśli ktoś chciałby wykorzystać ją w tych celach, zaleca się uprzednio przegotować darmową wodę deszczową albo przefiltrować ją – prawdopodobnie nadadzą się do tego specjalne butelki z filtrem węglowym.

Nie ma wątpliwości, że woda deszczowa jest dobrem naturalnym o dobroczynnych właściwościach. Jest darmowa, zapobiega suszy, oszczędza wodę w sieci, a także zawiera ogrom odżywczych składników, dzięki którym możemy liczyć na obfite kwitnienie roślinności w ogrodzie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *