Black Garden

Portal ogólnotematyczny

frez ślimakowy
Biznes

Dłutaki i ich rola w produkcji kół zębatych

Koła stożkowe są używana w każdym punkcie, w którym moment obrotowy i obrót muszą być przenoszone pod kątem. Zaletą kół stożkowych o zębach prostych jest ich duża robocza szerokość zęba, którą uzyskuje się wykorzystując do tego dłutaki Fellowsa. W szczególnych okolicznościach uzębienie może być wykonane z bardzo krótkimi wylotami. Czytaj dalej, a lepiej poznasz klasy wykonania kół zębatych i nie tylko.

Dłutaki trzpieniowe i inne sposoby produkcji stożkowych kół zębatych

Najlepsze koła zębate stożkowe o zębach prostych i śrubowych frezuje się na nowoczesnej maszynie CNC, choć można również wykorzystywać dłutaki trzpieniowe. Interesujące są również hydrauliczne strugarki do kół zębatych stożkowych, które stanowią część prawie zapomnianej metody produkcji, wykorzystują zarówno procedurę wprowadzania, aby utworzyć luki między zębami, jak i procedurę frezowania w celu utworzenia profilu bocznego.

Dzisiaj takie maszyny pozwalają produkować nawet bardzo małe koła zębate stożkowe, co stanowi ich dodatkowy atut, na który warto zwrócić uwagę.

W przypadku kół stożkowych o zębach prostych i śrubowych istnieje również możliwość obróbki końcowej poprzez obróbkę cieplną. Uzębienie uzyskuje się wtedy metodą szlifowania powierzchni bocznej zęba oraz wykorzystując do tego dłutaki VIS i wiele innych opcji.

Precyzyjne koła zębate czołowe i wewnętrzne

Dzisiaj możliwości technologii pozwalają produkować różne rodzaje kół zębatych:

  • koła czołowe walcowe proste,
  • koła czołowe walcowane spiralnie,
  • koła czołowe podwójne,
  • koła czołowe walcowe podwójne.

Wysokoprecyzyjne koła zębate wewnętrzne i koła koronowe można również wytwarzać przy użyciu różnych procesów produkcyjnych w fabryce kół. Koła zębate czołowe są najczęściej stosowaną formą technologii przekładni. Ze względu na swój kształt są one często nazywane kołami zębatymi cylindrycznymi w warunkach uniwersyteckich. W ostatnich latach nastąpił znaczny postęp w rozwoju ich produkcji. Oprócz szybko rosnących wymagań dotyczących dokładności – klienci domagają się coraz większej liczby korekcji powierzchni bocznej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *