Black Garden

Portal ogólnotematyczny

zielone dachy
Dom i Ogród

Doskonała membrana wodoszczelna – czym musi się wyróżniać?

Tworzenie dachów zgodnie ze sztuką budowlaną wymaga używania sprawdzonych materiałów. Jednym z nich jest właśnie membrana wodoszczelna, o której chcemy dziś opowiedzieć. Produkt ten zaskarbił sobie uznanie budowlańców z całego świata i obecnie trudno wyobrazić sobie tworzenie wytrzymałego i szczelnego dachu bez użycia tego materiału.

Czym jest membrana wodoszczelna?

Materiał, jakim jest membrana wodoszczelna, stosuje się do zabezpieczania dachów przed wilgocią. Produkt ten powinien chronić przed dostawaniem się wody do budynku. Produkt tu omawiany najczęściej nakłada się na podłoże dachowe pokryte papą. Membrana wodoszczelna jest odporna na wpływ najróżniejszych warunków atmosferycznych oraz promieniowania UV. Budulcem tworzącym omawiane membrany jest często PVC lub kauczuk syntetyczny.

Inwestycja w zielone dachy

Od ery intensywnego wykorzystywania betonu w miastach, powoli przechodzimy w erę inwestowania w zieleń. W różnych częściach miast powstają parki oraz widzimy zwiększone zainteresowanie zielonymi dachami. Aby te ostatnie mogły powstawać, ważne jest używanie odpowiednich materiałów budulcowych. Przydatne są tutaj maty drenażowe, które skutecznie odprowadzają nadmiar wody. Zielone dachy pokryte roślinnością mogą się w dużym stopniu przyczyniać do poprawy jakości powietrza w miastach. Warto też zaznaczyć, że zielone dachy przyczyniają się do ochrony bioróżnorodności, ponieważ są one domem dla wielu roślin i zwierząt, a szczególnie owadów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *