Black Garden

Portal ogólnotematyczny

wyposażenie sali zabaw
Dzieci i Rodzina

Jak połączyć naukę i zabawę?

Zabawa odgrywa kluczową rolę w życiu dziecka. To dzięki niej maluch poznaje świat i rozwija swoje umiejętności. Dochodzi do tego rozwijająca się technologia, która pozwala poznać ciekawe rozwiązania dedykowane dzieciom w różnym wieku.

Połączenie nauki i zabawy staje się coraz bardziej popularne. W ten sposób od kilku lat słyszymy o zabawkach interaktywnych, które mają za zadanie bawić i uczyć. W przeciwieństwie do klasycznych zabawek sprzed lat przygotowane są w ten sposób, żeby mogły pełnić wartość edukacyjną.

Przykładem zabawki, która łączy zabawę z nauką, jest stół interaktywny. Tzw. magiczny dywan jest urządzeniem coraz częściej wykorzystywanym w szkołach. Można go również spotkać jako wyposażenie sali zabaw, gdzie maluchy mają wydzieloną powierzchnię do swobodnej i bezpiecznej zabawy. Generalnie, jest to bardzo ciekawe rozwiązanie, jeśli chodzi o pomoce dydaktyczne i zabawki do przedszkola.

Przedszkola korzystające z magicznego dywanu mają do zaoferowania maluchom rozwiązanie, które zarówno jest przyjemną formą zabawy, jak i nauki. Gry dostępne dla urządzenia umożliwiają wspólną zabawę maluchom. W zależności od tematyki gry mogą one uczyć liczenia, języków obcych czy pisania. Istotne jest również poprawienie motoryki ruchowej dzieci. Podczas gry dzieci mogą mieć za zadanie wybrać konkretną cyferkę, która będzie potrzebna do wykonania zadania lub odpowiadać na pytania związane z danym przedmiotem.

Zasada działania magicznego dywanu jest prosta. W zależności od scenariusza danej gry maluch może mieć za zadanie dotykać ruchome elementy, które są wyświetlane przez urządzenie na podłodze. W ten sposób do gry jest przeznaczony obszar, dzięki czemu wspólnie może grać kilka dzieci jednocześnie. Wpływa to również na wzajemną integrację maluchów poprzez zabawę.

Magiczny dywan posiada również gry służące do rehabilitacji. W ten sposób jest wykorzystywany do ćwiczeń terapeutycznych. Charakterystyczne dla nich są wyraziste kolory i większe rozmiary. Poprzez zmniejszenie dynamiki gier, przez co są one znacznie łatwiejsze i stanowią skuteczne rozwiązanie dla maluchów. Polecamy odwiedziny sklepy z rzeczami dla dzieci https://raczkujemy.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *