Black Garden

Portal ogólnotematyczny

zarabianie na muzyce
Biznes Marketing i Reklama

Jakie narzędzie wykorzystać do poprowadzenia live streamu?

Podczas lockdown wiele osób zagłębiło się w świat dóbr cyfrowych. W wyniku czego wiele aktywności za pośrednictwem sieci zaczęło cieszyć się znaczącym wzrostem popularności. Tak również było w przypadku live streamu, który oprócz komunikacji dzisiaj wykorzystywany jest jako skuteczne narzędzie do realizacji celów komercyjnych. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy przedstawić kilka narzędzi, za których pośrednictwem artyści prezentują swoją twórczość.

Facebook Live

To narzędzie nie powinno być obce osom aktywnym na Facebooku. Dla organizowanego streamu zostaje utworzona podstrona, na której prowadzona jest transmisja. Za pośrednictwem tej podstrony widzowie mogą w czasie rzeczywistym komentować i dodawać reakcje, na które możemy odpowiadać. Co prawda stanowi to zaledwie namiastkę emocji, które pojawiłyby się podczas koncertu w realu. Jest to jeden ze sposobów na zarabianie na muzyce za pośrednictwem social media.

Instagram Live

Jest to druga opcja, dzięki której zaprezentujemy swoją twórczość online. Jednak tutaj mamy do czynienia z aplikacją mobilną, w której nasz stream będzie prowadzony jako „stories”. Ważne jest odpowiednie przygotowanie do prowadzonego streamu i wyeliminowanie problemów technicznych, ponieważ nasz występ może trwać tylko 60 minut. Gdy nasze stories się zakończy, to możemy udostępnić na naszym profilu zapisane nagranie.

Youtube Premieres

To ciekawe rozwiązanie, które znacząco zwiększa potencjał Youtube. Żeby zorganizować live stream należy wcześniej przygotować nagranie, które będzie odtwarzane na utworzonej stronie wspólnego oglądania. Na niej dochodzi do interakcji z naszymi fanami i możliwość komunikacji podczas odtwarzania przygotowanego materiału.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *