Black Garden

Portal ogólnotematyczny

odzież motocyklowa
Motoryzacja

Kask to podstawa

Jazda na motorze wielu osobom sprawia ogromną przyjemność. Jednak musimy być świadomi tego, że poza przyjemnością jazda na motorze jest bardzo niebezpieczna. Aby jednak uniknąć jakichkolwiek uszczerbków na zdrowi warto zachować szczególne bezpieczeństwo podczas jazdy, ale również wyposażyć się w odpowiednio dobrany strój oraz wszelkie akcesoria, dzięki którym zapewnimy sobie dodatkową ochronę i bezpieczeństwo. A zatem jeżeli posiadamy motocykl, pomyślmy również o odpowiednich do niego akcesoriach, zwróćmy uwagę przede wszystkim na takie które są nie tylko modne, ale przede wszystkim użyteczne i zapewnią nam bezpieczeństwo. Kask krios, kurtka Klim czy buty dainese to tylko kilka elementów z długiej listy akcesoriów, które są niezbędne dla każdego motocyklisty.

Kask to podstawa

Mimo, że chyba nikt nie wsiada na motor bez kasku warto podkreślić, że kask do jazdy na motorze to podstawa. Bez względu na to czy jeździmy sportowo, turystycznie czy tylko po mieści musimy zwrócić uwagę na jakość kasku, który posiadamy. Bez względu na rodzaj moc oraz pojemność naszego motocykla kask jest podstawą. Mimo tego, że doskonale o tym wiemy to w dalszym ciągu wielu początkujących motocyklistów decyduje się na najtańsze modele. Jednak Doświadczeni posiadacze jednośladów wiedzą, że kask to podstawa i właśnie ten element stroju powinien być wysokiej jakości. Warto zatem postawić na kask Klim bądź kask krios te marki wypuściły na rynek wiele naprawdę porządnych i bezpiecznych modeli. Należy pamiętać o tym, że w momencie upadku czy zderzenia to właśnie kask chroni nasze zdrowie, a nawet życie. A zatem decydując się na kupno kask na pierwszym miejscu powinniśmy postawić bezpieczeństwo, a dopiero później komfort oraz wygląd czy nawet cenę. 

Jak dobrać odpowiedni kask

Osoby, które po raz pierwszy wybierają swój kask nie zawsze wiedza na co powinny zwrócić uwagę. Należy zatem pamiętać o tym, że prawidłowo dobrany kask powinien stanowić lekki opór podczas nakładania go na głowę. Kiedy już go przymierzymy musimy mieć uczucie, że kask przylega do naszej głowy oraz do policzków, ale nie dotyka przy tym brody i nosa. Dodatkowo sprawdźmy również jak zachowuje się kask podczas gwałtownych ruchów głowy, powinien on płynnie poruszać się razem z głowa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *