Black Garden

Portal ogólnotematyczny

laryngolog dziecięcy warszawa
Zdrowie i Uroda

Kim jest laryngolog i kiedy należy się do niego udać?

Nawracający katar, czy częste krwotoki z nosa są przypadłościami, których nie wolno lekceważyć. Nie zawsze muszą mieć podłoże infekcyjne lub alergiczne. Dlatego nie należy lekceważyć żadnych objawów i udać się do specjalisty jakim jest laryngolog.

Czym zajmuje się laryngolog dziecięcy Warszawa?

Laryngolog zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem zaburzeń i chorób ucha, nosa, gardła, głowy i szyi. Jest to również specjalista od uszu, nosa i gardła posiadający zestaw specjalistycznych umiejętności. Lekarze tej specjalizacji mogą leczyć stany zapalne zatok, przewlekły katar oraz problemy z migdałkami. Do grona pacjentów odwiedzających laryngologa zaliczają się zarówno dorośli, jak i dzieci. Ponadto laryngolog dziecięcy jest nie tylko lekarzem, który może leczyć ból zatok, gardła, czy chrapanie. Jest on również chirurgiem, który może wykonywać niezwykle delikatne operacje przywracające słuch ucha środkowego, otwierające zablokowane drogi oddechowe, usuwające nowotwory głowy, szyi i gardła oraz odbudowujące te podstawowe struktury.

Jak laryngolog może zdiagnozować choroby zatok?

Jeśli masz utrzymujące się objawy, które nie reagują na leczenie lub nawracające zapalenie zatok, laryngolog może zdiagnozować przewlekłe zapalenie zatok, wykonując badanie, przeglądając historię medyczną i wykonując kilka testów. Testy mogą obejmować: Ponieważ objawy są bardzo podobne, samodzielne ustalenie przyczyny zapalenia zatok może być trudne. Specjalista laryngolog będzie w stanie przeprowadzić kompleksowe badanie, aby ustalić przyczynę twoich objawów. Szczególnie, że zapalenie zatok często może rozwinąć się w następstwie przeziębienia, infekcji górnych dróg oddechowych lub reakcji alergicznej, ale czynniki środowiskowe, pewne schorzenia i nieprawidłowości strukturalne (takie jak obrzęk błony śluzowej, polipy nosa lub skrzywiona przegroda) mogą również przyczyniać się do zapalenia zatok i prowadzić do przewlekłe zapalenie zatok – powikłanie zapalenia zatok.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *