Black Garden

Portal ogólnotematyczny

deski tarasowe wpc
Dom i Ogród

Konkurent dla tarasów drewnianych?

Niemal każdy, kto mieszka w jednorodzinnym domu, nie wyobraża sobie nie posiadać tarasu lub balkonu. Nic dziwnego, ponieważ jest to wspaniałe miejsce, w którym śmiało można zrelaksować się na świeżym powietrzu. Odpowiednio zaprojektowany taras jest miejscem nie tylko idealnym do odpoczynku, ale także do spędzenia wspólnego wieczoru w gronie przyjaciół. Ostatnie dekady to dominacja tarasów z podłożem wykonanym z drewnianych desek. Aktualnie odchodzą one powoli do lamusa, a właściciele domów coraz częściej stawiają na podłogę posadzkową lub deski tarasowe wpc. Czym jest to spowodowane i czy ten trend się utrzyma?

Deski tarasowe wpc nazywane inaczej kompozytowymi są wykonane z mieszanki mączki drzewnej oraz tworzywa sztucznego. Taka hybryda gwarantuje dużo lepsze przystosowanie do stawianych przed nimi zadań. Przede wszystkim deski kompozytowe są znacznie trwalsze od swoich drewnianych konkurentów – są odporne na skrajne temperatury oraz na ścieranie, które już po kilku sezonach mogłoby drastycznie pogorszyć ich walory wizualne.

Kolejną zaletą desek jest fakt, że niezależnie od pogody można się bezpiecznie poruszać po nich bez butów – nie osiągają wysokich temperatur nawet w najbardziej słoneczne dni, a dodatkowo wykazują cechy antypoślizgowe, tak więc minimalizują ryzyko upadku, gdy podłoże jest mokre. Co więcej, ze względu na swoją strukturę nie ma w nich sęków oraz drzazg.

Deski wykonane z kompozytu również są atrakcyjne wizualnie – właściciel domu może wybierać nie tylko spośród różnych kolorów, ale także wzorów i faktur. Dzięki temu nie będzie problemu z dopasowaniem ich do wyglądu domu lub otaczającego ogrodu.

Montaż takich desek nie należy do skomplikowanych. Producenci sprzedają gotowe systemy montażowe, które ułatwiają proces ich układania. Jeżeli nasz taras ma mieć nieszablonowy kształt, możemy oczywiście przyciąć je, używając piły łańcuchowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *