Black Garden

Portal ogólnotematyczny

leasing pracowniczy
Biznes

Na czym polega leasing pracowniczy?

Obecnie zatrudnianie obcokrajowców jest rozwiązaniem, które cieszy się dużym uznaniem wśród Polskich przedsiębiorców. Wszystko za sprawą możliwości zatrudnienia specjalistów w różnych branżach, które borykają się brakami kadrowymi. Stąd na popularności zyskuje leasing pracowniczy, który stanowi atrakcyjną formę zatrudnienia pracowników z Ukrainy.

Leasing pracowniczy jest jednym z rozwiązań, jakimi dysponuje agencja pośrednictwa pracy. To właśnie na niej spoczywa ciężar związany z pozyskaniem odpowiedniej osoby, która będzie w stanie pracować w naszej firmie. Znalezienie odpowiedniego kandydata posiadającego konkretne umiejętności nie jest łatwe. Jednak nie ma z tym większego problemu, ponieważ pracownicy z Ukrainy są ambitni i zmotywowani. Ponadto wykazują oni duże chęci do pracy i rzetelność podczas wykonywanych obowiązków.

Kolejnym krokiem po pozyskaniu odpowiedniej osoby jest legalizacja zatrudnienia i pobytu obcokrajowca. Tutaj występuje szereg procedur i dokumentów, jakie są załatwiane przez agencję, która odpowiada za pobyt obcokrajowca w Polsce. Agencja sprawuje również opiekę nad tą osobą. Stąd każdy pracownik ma kontakt z przydzielonym opiekunem, do którego może udać się po poradę. Opiekunowi zgłaszane są również wszelkie uwagi problemy, jakie mogą występować w miejscu pracy.

W ramach współpracy z agencją pośrednictwa pracy zadaniem pracodawcy jest tylko zapewnienie stanowiska pracy oraz odpowiednich warunków, które umożliwią prawidłowe i bezpieczne wykonywanie zadań powierzonych pracownikowi z Ukrainy. Nie musimy się martwić załatwieniem szeregu formalności i pokonywaniem barier językowych, ponieważ to należy do obowiązków agencji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *