Black Garden

Portal ogólnotematyczny

zabawki goki
Dzieci i Rodzina

Najfajniejsze zabawki drewniane dla dzieci

Warto zadbać o to, by zabawki, którymi każdego dnia bawi się nasza pociecha, nie tylko wpływały na ich rozwój, ale były też ciekawe i bezpieczne. Wybierając odpowiednie akcesoria, należy zwracać uwagę na ich pochodzenie, posiadane atesty, certyfikaty jakości czy skład i przeznaczenie. Wszystkie gadżety muszą też być dopasowane do wieku, potrzeb, etapu rozwoju oraz zainteresowań maluchów. Nie ma wątpliwością, że nadal ogromną popularnością cieszą się tak dobrze znane zabawki drewniane. Trzeba przyznać, że renomowani producenci oferują je w naprawdę doskonałym wydaniu. Przedstawiamy te, na które można zwrócić szczególną uwagę.

Pierwsza zabawka

Okazuje się, że drewno jest surowcem w pełni bezpiecznym i nadaje się do stworzenia zabawek nawet dla niemowląt. Przykładem mogą być zabawki goki dostępne na https://raczkujemy.pl/marki/goki/, wykonane z ekologicznego materiału, malowane BIO farbą. Do tego nie zawierają małych ani ostrych elementów, które dziecko mogłoby połknąć czy się nimi skaleczyć.

W przypadku najmłodszych, dla których szukamy pierwszej zabawki, doskonale sprawdzi się na przykład drewniana grzechotka. Najlepsze są te w kształcie kółka, które z łatwością można utrzymać w małej rączce. Na takich zamieszczone są najczęściej lekkie koraliki, które obijając się o siebie, wydają przyjemny dźwięk. Często wybierane są również tzw. marakasy, w których wnętrzu ukryte są naturalne ziarna, jakie po poruszeniu wydają cichy szelest.

Zabawki edukacyjne

Zabawki drewniane są też polecane dla dzieci, które rozwijają już świadomie swoje umiejętności. Proste formy zachęcają do kreatywności i pobudzania wyobraźni. Stabilnie siedzące już dziecko może rozpocząć zabawę z drewnianym sorterem. Goki sorter dodatkowo zachęca do zabawy poprzez nie tylko ciekawe kształty, ale też wyraziste kolory.

Sprawdzą się również podstawowe klocki z drewna, interaktywne skrzynki, drewniane zwierzątka, które można wprawiać w ruch przy pomocy sznurka albo puzzle i układanki z drewna.

Dlaczego warto stawiać na zabawki z drewna?

Wspomnieliśmy już o tym, że takie są najbezpieczniejsze i ekologiczne. Dodatkowo ich prosta forma najlepiej wpływa na rozwój dziecka, bo wymusza zaangażowanie malucha.

Co ważne, zabawki z drewna są uniwersalne, do tego trwałe, odporne na zniszczenie, spokojnie będą służyć kolejnym pokoleniom. Bardzo często służą przez wiele lat, bo dziecko jest w stanie samodzielnie wymyślić ich kilka zastosowań. Za każdym razem zabawa gadżetem z drewna może przebiegać inaczej. Przykładem są drewniane klocki, z których codziennie można tworzyć zupełnie inne budowle.

O zaletach zabawek z drewna świadczą nie tylko pozytywne reakcje dzieci, chociaż te są oczywiście najlepszą rekomendacją. Chwalą je również rodzice, pedagodzy oraz specjaliści od rozwoju najmłodszych. Ich zdaniem w świecie, w którym tak wszechobecna jest nowoczesna technologia, warto stawiać także na sprawdzone i proste rozwiązania, bo to one mają największe znaczenie, patrząc na optymalny rozwój naszych pociech.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *