Black Garden

Portal ogólnotematyczny

domowa prasa do tłoczenia oleju na zimno
Zdrowie i Uroda

Olej tłoczony na zimno – właściwości

Olej tłoczony na zimno jest pełen dobroczynnych właściwości. Wszystko dlatego, że podczas jego obróbki te nie ulegają przegrzaniu i ulotnieniu się. Właśnie taki olej zaleca się do spożywania nie tylko ze względu na walory smakowe, ale także patrząc na właściwości pielęgnacyjne, a nawet zdrowotne. Co ciekawe, jeśli nie jesteś pewny źródła nabywania takiego oleju, możesz go stworzyć samodzielnie. Wystarczy domowa prasa do tłoczenia oleju, dzięki której w kilka chwil i bez większego trudu sporządzisz taki rarytas.

Domowa prasa do tłoczenia oleju: MocSokow.pl

A jakie oleje najlepiej wytłaczać na zimno? Największą popularnością cieszą się oleje orzechowe i z takimi również poradzi sobie domowa prasa do oleju. Dzięki niej można wytłoczyć olej z orzeszków arachidowych,  który jest nie tylko wyśmienity w smaku, ale ma przede wszystkim właściwości antyrakowe, odchudzające i pomaga łagodzić objawy Alzheimera.

Kolejny to olej z orzechów włoskich. Ten opóźnia procesy starzenia się organizmu oraz skóry, oczyszcza nas z toksyn, chroni przed działaniem wolnych wodników. Do tego usprawnia procesy myślowe i wspiera pracę mózgu.

Prasa do wyciskania oleju idealnie poradzi sobie także z zadaniem, którego efektem na być tłoczony na zimno olej lniany. Ten nie tylko świetnie smakuje i nadaje potrawom wyrazistości, ale dostarcza do organizmu solidną dawkę nienasyconych kwasów tłuszczowych omega. Dzięki niemu zyskujemy odporność, mamy doskonałą pamięć i koncentrację uwagi. Podobne właściwości ma zresztą olej z pestek dyni, który dodatkowo korzystnie wpływa na walkę z pasożytami i chorobami układu moczowego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *