Black Garden

Portal ogólnotematyczny

ozonator powietrza
Zdrowie i Uroda

Ozon – coraz bardziej doceniany środek do odkażania pomieszczeń

Same firmy sprzątające, które w swoich zasobach posiadają ozonatory, potwierdzają, że ozon w czystej postaci dopiero teraz został tak doceniony i jest wykorzystywany powszechnie. Gdyby nie pandemia koronawirusa, nadal byłby stosowany wymiennie na przykład z chlorem, który przecież wykazuje szereg negatywnych właściwości. Kiedy dzisiaj realizować ozonowanie biur czy innych przestrzeni? Jak wykonywać takie zabiegi? Jakie zalety wykazuje ozon? O tym wszystkim piszemy poniżej.

 

Kiedy przydaje się ozonowanie?

 

Do tej pory tego rodzaju dezynfekcja pomieszczeń sprawdzała się wszędzie tam, gdzie rozpoznawano skupiska bakterii, wirusów, pleśni, roztoczy czy grzybów. Ozon sprawdzał się więc w pustostanach, piwnicach, komórkach, wszelkich zawilgoconych pomieszczeniach mieszkalnych. Standardowo stosowano go też w ramach odkażania przedszkoli, szkół, sklepów, restauracji czy szpitali. Dzisiaj sprawdza się praktycznie w każdej przestrzeni publicznej i prywatnej i jest wykorzystywany również w ramach walki z koronawirusem.

 

Jak przebiega ozonowanie?

 

Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że ozonowanie powinny realizować tylko wyspecjalizowane firmy albo właściciele ozonatorów, którzy dokładnie wiedzą, jak używać generator ozonu. Aby ten był skuteczny, musi być użyty właściwie, w dobrym stężeniu.

Warto zaznaczyć, że dezynfekcja pomieszczeń ozonem jest w pełni bezpieczne, można je wykonywać wielokrotnie bez żadnych skutków ubocznych dla ludzi, zwierząt czy natury. Sam zabieg trwa krótko i nie jest zbyt intensywny.

 

Zalety, które wykazuje ozon w czystej postaci

 

Przede wszystkim odkaża pomieszczenia, dzięki czemu są one sterylne. Ozon eliminuje niekorzystne czynniki, jak wirusy i bakterie, pleśnie i grzyby oraz brzydkie zapachy. Ciekawostką jest przy tym to, że ozonowanie jest nader często wykorzystywane w ramach oczyszczania mieszkań, samochodów czy piwnic właśnie z nieprzyjemnego odoru. Tylko ozon zwalczy na przykład intensywny odór rozkładającego się ciała czy padliny.

W ramach walki z koronawirusem zapobiega rozprzestrzenianiu się związków, które mogłyby osłabiać i zwiększać ryzyko występowania COVID. Oczywiście ozon nie zwalcza samego koronawirusa, ale z całą pewnością wspiera walkę z pandemią. Można go stosować w optymalnym bezpieczeństwie nawet każdego dnia. Wydaje się, że ozonatory staną się teraz powszechnym sprzętem w ramach oczyszczania pomieszczeń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *