Black Garden

Portal ogólnotematyczny

dom łomianki
Dom i Ogród

Polacy kupują domy

Rynek deweloperski w naszym kraju przeżywa wzmożony rozwój. Polskie społeczeństwo się wzbogaca i w końcu stać nas na inwestycje w nieruchomości. O ile jeszcze do niedawna większość chętnych nabycia własnego lokum, starała się o wsparcie finansowe ze strony banku, tak dzisiaj ogromna liczba nieruchomości kupowana jest za gotówkę. Co więcej, kilka lat temu średni metraż nabywanego mieszkania nie przekraczał 50 metrów kwadratowych. Dzisiaj rosną nasze potrzeby i chętniej decydujemy się na zakup domu wolnostojącego, którego zaletą jest duża przestrzeń.

Preferencje dotyczące nieruchomości zmieniają się dynamicznie. Wcześniej Polacy szukali przede wszystkim lokum w dużych miast i w dobrych, centralnych lokalizacjach. Dzisiaj ogromną popularnością cieszą się zaś nieruchomości na przedmieściach, to najczęściej domy. Łomianki czy inne podwarszawskie miejscowości są tego doskonałym przykładem. To właśnie tam prowadzonych jest równolegle mnóstwo inwestycji budowlanych.

Polacy szukają komfortu codziennego funkcjonowania, chcą, by nieruchomość była ich azylem. To dlatego uciekają od zgiełku i tłumów, licząc raczej na wypoczynek na łonie natury. Dom umożliwia posiadanie chociaż niewielkiego ogrodu. To w nim można stworzyć taras kompozytowy, na którym każdego ranka będzie pita aromatyczna kawa.

Oczywiście wybór konkretnej nieruchomości zależy od indywidualnych preferencji. Statystyki rynkowe jasno jednak wskazują, że Polacy ewidentnie poszukują coraz częściej dużych i droższych inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *