Black Garden

Portal ogólnotematyczny

sprzątanie po zgonach
Zdrowie i Uroda

Sprzątanie po zmarłym może zagrażać zdrowiu

Okazuje się, że proces rozkładu rozpoczyna się już kilka godzin po śmierci, wtedy zwłoki zaczynają wydzielać gazy, które dla osób żyjących stanowią zagrożenie.Jeśli zgon nastąpił z przyczyn naturalnych, rodzina zmarłego bardzo często decyduje się na samodzielne sprzątanie miejsca, w którym doszło do śmierci. Nie jest to dobry pomysł, nie tylko wtedy, gdy ciało nie było w znacznym stadium rozkładu.

Firma do profesjonalnego sprzątania po zmarłym.

Optymalnym rozwiązaniem jest zatrudnienie profesjonalnej firmy sprzątającej, która zatrudnia wykwalifikowaną kadrę specjalistów oraz wyposażona jest w jakościowy sprzęt do realizacji prac porządkowych i najlepsze detergenty. Wiadomo na pewno, że środki dostępne w tradycyjnych supermarketach nie będą w tym przypadku skuteczne. Do tych profesjonalnych mają dostęp tylko firmy, które mają w swojej ofercie procesjonalne sprzątanie po zgonach. Warszawa, jak i każde inne miasto, to miejsce gdzie na pewno znajdziemy dobrą firmę zajmującą się sprzątaniem po zwłokach.

Weźmy pod uwagę, że sprzątanie po zwłokach nigdy nie jest przyjemne. Nie chodzi tu tylko o przykre widoki czy intensywny zapach wydobywający się z rozkładającego się ciała. Rodzina powinna przeżywać żałobę w spokoju, bo śmierć bliskiej osoby jest przecież jednym z najtrudniejszych wydarzeń. Nie trzeba więc narażać jej na kolejne traumatyczne historie.

Sprzątanie po zwłokach – niesamowicie niebezpieczne.

Jak wspomnieliśmy, sprzątanie po zwłokach jest zwyczajnie niebezpieczne. Osoby nieodpowiednio przygotowane, nie powinny mieć kontaktu z krwią nieboszczyka, fekaliami czy płynami ustrojowymi, które w naturalny sposób mogą się z ciała wydobywać. Ciało wydziela toksyny, groźne dla zdrowia bakterie.

Właśnie dlatego najlepszym sposobem na idealne oczyszczenie pomieszczenia, w którym doszło do zgonu, jest ozonowanie. Nie może być ono przeprowadzone przez amatorów. Zabieg ten likwiduje nie tylko wszelkie wirusy, bakterie i zanieczyszczenia, ale również przykry zapach, który jest niezwykle intensywny, szczególnie wtedy, gdy ciało uległo rozkładowi. Nie da się do zniwelować tradycyjnymi odświeżaczami powietrza, nie wystarcza też długie wietrzenie pomieszczenia. Fetor dosłownie „wgryza się” w ściany, meble, podłogę. Aby można było korzystać z takiego wnętrza, konieczna jest pomoc profesjonalistów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *