Black Garden

Portal ogólnotematyczny

olejki eteryczne
Inne

Wskazówki pielęgnacyjne na jesień dla cery naczynkowej

Posiadaczki cery naczynkowej mają nie lada problem właśnie w okresie jesiennym. To wtedy pierwsze chłody dają o sobie znać wpływając niekorzystnie na stan skóry.

Zmieniająca się temperatura, przeplatanie tej wysokiej z nie co niższą podrażnia cerę, powodując niejednokrotnie jej zaczerwienienie. To właśnie wtedy naczynka mogą nie tylko się rozszerzać, ale nawet pękać dając nieestetyczny wygląd, którego nawet pod dobrze kryjącym podkładem nie da się zakryć.

Przede wszystkim w walce z pękającymi naczynkami pomagają kremy witaminowe (głównie te z dużą zawartością witaminy C) – nakładajmy je nie tylko jesienią, ale przez cały rok. Szczególnie ważna jest również pora letnia, bo to właśnie wtedy musimy przygotować naszą cerę na te niesprzyjające, niskie temperatury i silny wiatr.

Olejek z pestek winogron sposobem na cerę naczynkową

Pamiętajmy, że źle zadbana cera naczynkowa może przysporzyć nam sporo problemów. Dlatego tutaj możemy śmiało sięgać po olejki eteryczne, które mają wiele dobroczynnych właściwości dla naszej skóry i ciała. W przypadku pękających naczynek z pewnością sprawdzi się olej z pestek winogron. Używanie tego olejku pozytywnie wpływa również na włosy i paznokcie. Ponadto olejek z pestek winogron dobrze komponuje się z innymi olejkami przez co może być wykorzystywany bez większych obaw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *