Black Garden

Portal ogólnotematyczny

depilacja laserowa
Zdrowie i Uroda

Zima – idealny czas na depilację laserową

Czy wiesz, że już teraz możesz trwale usunąć zbędne owłosienie z niemalże każdej partii ciała? Rewolucją na rynku kosmetycznym jest depilacja laserowa, jedyna dotąd metoda, dzięki której raz usunięte włoski nie odrosną już nigdy więcej. Warto wiedzieć więcej, by zdecydować się na nieinwazyjne zabiegi właśnie teraz. Zima jest idealną porą, by już wiosną i latem móc cieszyć się idealnie gładką skórą bez żmudnej depilacji sposobami o nietrwałych efektach.

Co warto wiedzieć o depilacji laserem?

Dlaczego to właśnie zima jest najlepszą porą na realizację zabiegów depilacyjnych przy zastosowaniu lasera? Warto wziąć pod uwagę, że nie wystarczy jeden zabieg, by całkowicie pozbyć się niechcianych włosków. Sami specjaliści potwierdzają, że skuteczna depilacja laserowa może potrwać kilka miesięcy. W zależności od wybranej partii ciała, ale również rodzaju i struktury włosków, należy wykonać od 3 do nawet 8 zabiegów. I chociaż każdy z nich trwa od kilku do kilkunastu minut, to pomiędzy wizytami w profesjonalnym gabinecie, w którym zabiegi depilacji laserowej są realizowanej, powinna być zachowana przerwa. Ta pomiędzy poszczególnymi zabiegami wynosi od 4 do 10 tygodni. Pamiętajmy, że zarówno o ilości niezbędnych zabiegów laserowych, jak i odstępach pomiędzy nimi może decydować tylko medyk, który kwalifikuje do trwałej depilacji oraz przeprowadza ją.

Więcej na temat depilacji laserowej: Klinika Spire Clinic laser&beauty – https://spireclinic.pl/oferta/vectus-depilacja-laserowa-ciala-twarzy/

Czy depilacja laserowa jest naprawdę skuteczna?

Okazuje się, że depilacja laserowa przy zastosowaniu lasera diodowego albo aleksandrytowego pozwala rzeczywiście usunąć zbędne owłosienie raz na zawsze. Już podczas pierwszego zabiegu usuwanych jest jakiś 30% włosków, a pozostałe znikają podczas kolejnych zabiegów. Właśnie dlatego chcą uzyskać trwały efekt, należy odbyć co najmniej kilka wizyt w gabinecie kosmetycznym czy dermatologicznym.

Depilacja laserowa jest skuteczna, ponieważ wiązki laserowego światła wnikają w głąb skóry i docierają do cebulki włosa oraz mieszków włosowych. Wpływają na melaninę, czyli główny składnik barwnika włosów. Z każdym kolejnym zabiegiem te stają się coraz jaśniejsze, aż w końcu znikają bezpowrotnie. Aby podtrzymać pozytywny efekt depilacji, warto raz w roku wykonać tzw. zabieg przypominający. Wtedy nasza skóra będzie idealnie gładka już zawsze.

Depilacja laserem zimą – podstawowe zalety

Przede wszystkim istnieją pewne przeciwwskazania, by nie wykonywać depilacji laserem wiosną oraz latem. Na pewno tego rodzaju zabiegi nie zostaną wtedy wykonane na partiach ciała, które wystawiane są na działanie promieni słonecznych. Słońce może przyczynić się do powstania powikłań w postaci trwałych przebarwień skóry. Z tego też względu zima jest najbezpieczniejszą porą, by depilację laserem przeprowadzać.

Znaczenie ma też czas. Jeśli chcemy korzystać z uroków ciepłej pogody w pełnym komforcie, depilacja laserowa musi rozpocząć się właśnie zimą. Weźmy pod uwagę, że w zależności od wybranej części ciała, aby móc pozbyć się całkowicie niechcianych włosków, trzeba wykonać od 3 do 8 zabiegów. Każdy z nich zostanie wykonany w odpowiednim odstępie czasu – najczęściej co 4-10 tygodni. By usunąć owłosienie skutecznie, musimy mieć więc sporo czasu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *