Black Garden

Portal ogólnotematyczny

impreza integracyjna dla pracowników
Praca

Imprezy integracyjne – jakie korzyści widzą pracodawcy i pracownicy?

Chociaż nie da się ukryć, że organizacja imprez integracyjnych dla pracowników jest sporą inwestycją i nierzadko wiąże się z dużymi kosztami, to coraz więcej właścicieli firm właśnie na takowe stawia. Wszystko dlatego, że wydarzenie zrealizowane z sukcesem, finalnie wpływa na efekty pracy zatrudnionej kadry.

Okazuje się, że impreza integracyjna dla pracowników to już nie tylko trend, jaki przyszedł do nas z Zachodu. To standard, który oferują polskie firmy. Pracodawcy wreszcie zrozumieli, że tylko zgrany zespół, który pozostaje w dobrych relacjach, może wypracować pozytywny wynik, który przecież jest głównym czynnikiem w osiąganiu zysku.

O tym, jak ważna jest komunikacja w strukturach firmy, wie już każdy z nas. Impreza integracyjna dla pracowników to element, który bezpośrednio wpływa na jej optymalne wypracowanie. Osoby zatrudnione mogą poznać się nieco mniej oficjalnie. Co więcej, spotkanie po godzinach pracy daje również kadrze zarządzającej szansę na bezpośredni kontakt i poznanie wszystkich pracowników. To szansa na rozmowę z zatrudnioną kadrą i poznanie jej potrzeb oraz oczekiwań. Kontakty nieformalne bardzo często dają też jasny obraz charakteru pracownika.

Nie da się także ukryć, że integracja jest świetną okazją do odpoczynku, relaksu i wyśmienitej zabawy. Formy takich spotkań są naprawdę różne. Czasem event organizowany jest w formie uroczystego bankietu, innym razem cała kadra spędza kilka godzin na grach zespołowych. Zdarzają się też wyjazdy integracyjne, podczas których na pracowników czeka cały szereg atrakcji.

Nie ma wątpliwości, że impreza integracyjna dla pracowników pozwala im „naładować akumulatory” i zwiększa motywację do pracy. To również czynnik, który przyczynia się do zwiększenia poziomu lojalności odnośnie samej firmy. Wydarzenie może być doskonałą atrakcją, dzięki której zwiększa się renoma danego miejsca zatrudnienia. Im więcej bonusów otrzyma pracownik, tym bardziej zadowolony jest z warunków pracy i niechętnie myśli o zmianie miejsca wykonywania swoich zawodowych obowiązków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *