Black Garden

Portal ogólnotematyczny

leczenie hemoroidów warszawa
Zdrowie i Uroda

Jak leczyć hemoroidy w ciąży?

Hemoroidy pojawiają się najczęściej w III trymestrze ciąży. Nie stanowią żadnego zagrożenia dla dziecka, ale bardzo często stają się uciążliwą dolegliwością dla samych ciężarnych. Ból, świąd, krwawienie z odbytu, to objawy, które pojawiają się najczęściej. Jak sobie z nimi radzić, jeśli wiemy, że kobieta w ciąży nie zawsze może korzystać ze wszystkich dostępnych środków farmakologicznych?

Hemoroidy pojawiają się w wyniku ucisku powiększającej się macicy na naczynia krwionośne. To z kolei utrudnia odpływ krwi z żył w dolnej partii ciała. Co więcej, ten wstydliwy problem może pojawić się ten poprzez spowolniony system trawienia – kobiety ciężarne niezwykle często borykają się z zaparciami.

Przyszła mama, która zaczęła odczuwać przykre objawy związane z powstaniem hemoroidów, nie może bagatelizować problemu. Najlepiej zwalczyć ten problem w początkowej fazie jego rozwoju. Okazuje się, że są skuteczne, naturalne metody, dzięki którym siedzenie nie będzie sprawiać więcej bólu, a kobieta odzyska pełen komfort codziennego funkcjonowania.

W pierwszej kolejności warto odwiedzić medyka, który uświadomi ciężarną, co do metod, które może zastosować, by pozbyć się hemoroidów. Łatwo takich znaleźć choćby w sieci, wpisując przykładowe hasło typu „leczenie hemoroidów warszawa”. Warto uzyskać profesjonalną poradę, by nie zaszkodzić sobie ani dziecku. Warto wiedzieć, że na przykład zabiegi chirurgiczne celem usunięcia hemoroidów najczęściej odkładane są w czasie i realizowane dopiero po porodzie.

Ciężarne powinny stosować przede wszystkim naturalne metody. Priorytetem jest zmiana diety na taką, w której składzie znajdzie się większa ilość błonnika. Ten korzystnie wpływa na regulację procesów trawienne, rozluźnia również stolce. Doraźnym sposobem są również napary z kory dębu. Warto takim wywarem przemywać miejsca intymne – kora dębu łagodzi zmiany zapalne. W aptekach dostępne są również specjalne kremy oraz czopki, które bezpiecznie mogą stosować kobiety w ciąży.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *