Black Garden

Portal ogólnotematyczny

jak zaplanowac swoje życie
Dom i Ogród

Czy jakość życia osobistego można poprawić?

W sieci aż roi się pytań o to, co można zrobić ze swoim życiem, by stało się ono lepsze. Szczęśliwsze, efektywniejsze pod względem zawodowym, wolne od zmartwień i łatwiejsze do „przetrawienia”. Trudno wskazać jednoznaczną odpowiedź. Co więcej, w większości przypadków ona po prostu nie istnieje. Zmiana na lepsze to bowiem cały, skomplikowany proces. Nie oznacza to jednak, że nie można zakończyć go szczęśliwie.

Co oznaczy „szczęśliwie”? Dla każdego z nas z pewnością coś innego. Ważna wydaje się być jednak sama zmiana. Nawet jeśli dotyczy jednego, z pozoru nieistotnego elementu, który w efekcie może zadecydować o tym, że życie będzie inne, lepsze.

Żeby jednak do tego doszło, należy podjąć pierwszą, zdecydowanie najważniejszą decyzję – dotyczy ona podjęcia działania. Trudno znaleźć odpowiedź na pytanie,  jak odmienić swoje życie pozostawiając w bezczynności. Wykonanie pierwszego kroku jest bardzo często najtrudniejsze. Jeśli już się na niego zdecydujemy, całość stanie się znacznie łatwiejsza.

Popchnąć do działania może inna osoba. Najlepiej taka, która sama przeszła przez podobną drogę, dzięki czemu doskonale wie, „z czym to się je”. Właśnie z tego powodu wiele osób zgłasza się do coachów, którzy oferują różnego rodzaju zajęcia, dzięki którym możliwa staje się zmiana życia na lepsze.

Czy warto postawić na programy rozwojowe?

 

Tego typu specjaliści doskonale wiedzą, że odpowiedź na pytanie, jak poprawić jakość życia nie jest wcale trudna. Nie oznacza to jednak, że nie należy jej poszukiwać. Wręcz przeciwnie. Trzeba zrobić wszystko, aby przełamać stagnację i zwykłą bezsilność, która często wynika z ograniczeń, które istnieją tylko w naszej głowie.

Pomoc coacha często związana jest z realizacją zaplanowanych zajęć, w ramach których wykonywane są różnego rodzaju zadania mające popchać nas do działania. Bardzo ważna jest również zwykła rozmowa, w trakcie której fachowiec poznaje nasze ograniczenia, a także pragnienia. Na podstawie tak zebranych informacji jest w stanie wskazać ścieżkę, którą powinniśmy podążać?

Jak zaplanować swoje życie i sprawić, że stanie się ono bardziej uporządkowane? Najlepiej poprzez działania. Dobrze jest zacząć od małych kroków, które przerodzą się w coś znacznie większego. Jeszcze raz dobrze jest podkreślić, że pomocne w całym procesie okażą się inne osoby. Partnerem często okazuje się coach prowadzący zajęcia rozwojowe. Jeśli postawimy na człowieka cieszącego się dobrymi opiniami na rynku, możemy liczyć na wiele.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *