Black Garden

Portal ogólnotematyczny

posadzki żywiczne
Dom i Ogród

Nowoczesne podłogi

Styl urządzania mieszkań w ostatnich latach zmienił się diametralnie. Dziesiątki ozdób i przytulne pomieszczenia odchodzą do lamusa, a na topie są teraz wystroje minimalistyczne z dużą przestrzenią. Taki styl nadaje pomieszczeniom elegancji, a dodatkowo jest to bardzo praktyczne. Rewolucja dotyczy również podłóg, które dziś mają nie tylko ładnie wyglądać, ale również być praktyczne.

Doskonałą propozycją, która spełnia powyższe warunki, są posadzki żywiczne. Podłoga z niej wykonana prezentuje się niezwykle efektownie, a co najważniejsze – wygląda bardzo nowocześnie. O podłogach żywicznych można powiedzieć, że są zarówno praktyczne, jak i cieszą oko. Ich pielęgnacja nie różni się niczym od tej dotyczącej innych podłóg – podstawowe środki czystości w zupełności wystarczą do pełnej higieny podłogi.

Posadzki żywiczne ze względu na swoje parametry i wytrzymałość początkowo znajdowały zastosowanie głównie w fabrykach, magazynach i obiektach użytku publicznego, takich jak sklepy i galerie. Aktualnie, dzięki wzbogaceniu ich wyglądu z powodzeniem stosowane są coraz częściej w domach i mieszkaniach.
W budownictwie domowym wykorzystywane są posadzki, które nie odbiegają daleko od tych układanych w budynkach przemysłowych. Stosowane systemy są przede wszystkim odporne na nacisk i uszkodzenia mechaniczne, jak również różnego rodzaju smary i oleje.

Producenci podłóg oferują aktualnie wiele wariantów nie tylko kolorystycznych, ale również podłogi o różnym wzornictwie. Dzięki temu, że możemy zdecydować się na podłoże matowe lub połyskowe, dopasujemy je do niemal każdego pomieszczenia. Dodatkowym atutem jest możliwość umieszczenia grafik na podłożu, a nawet zatapianiu różnych elementów w przypadku podłóg bezbarwnych.

Sam proces układania takiej podłogi nie jest specjalnie skomplikowany. Należy upewnić się, że warstwa betonu, na której ułożymy podłogę, nie jest zanieczyszczona. Ponadto beton powinien być jednocześnie szorstki i równy. Podłoga żywiczna składa się z kilku warstw układanych po kolei w momencie, kiedy poprzednia wyschnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *