Black Garden

Portal ogólnotematyczny

aglomerator
Biznes

Do czego służy Aglomerator i jakie ma zastosowanie?

Przemysł farmaceutyczny jest specyficzną branżą produkcyjną, która wymaga specjalistycznych rozwiązań. Zaawansowane technologie produkcji są niezbędne do produkcji półproduktów wchodzących w skład leków. Zastosowanie maszyn pozwala zautomatyzować procesy produkcyjne, które mogą być znacznie wydajniejsze niż dotychczas.

Wyposażenie linii produkcyjnej jest inwestycją, która pozwala osiągnąć konkretne cele biznesowe. Decydując się na zakup maszyn inwestujemy w rozwój firmy, która może pracować wydajniej i sprawniej, ponieważ jest to również optymalizacja dotychczasowych procesów.

System aglomeracji składa się z połączenia dwóch technologii. Pierwszym jest mieszalnik-aglomerator, który odpowiada za przetwarzanie substancji. Kolejnym jest suszarnia i chłodnica fluidalna odpowiedzialna za zachowanie odpowiedniej wilgotności i temperatury przetwarzanego produktu. System w pełni zautomatyzowany, ponieważ zarządza nim zaawansowany system sterowania bazujący na systemach PLC i SCADA. Dzięki czemu możliwe jest wytworzenie aglomeratów w dowolnych kształtach przypominające np. owoce. Charakterystyczne dla aglomeratu są dobre wartości rozpuszczalności i przepływu.

Aglomerator zawiera oddzielne moduły, które podzielone są względem przeprowadzania poszczególnych procesów. Stąd można wyróżnić oddzielne moduły do m.in. aglomeracji, schładzania i suszenia. Głównym czynnikiem charakterystyczny dla pracy urządzenia jest praca w sposób ciągły, przez co nie wymaga przeprowadzania przerw w trakcie pracy. Ponadto praca aglomeratora może być prowadzona na kilku różnych cieczach, co nie ogranicza procesu poprzez wprowadzanie zmian w tym zakresie.

Wykorzystanie technologii tego typu jest rozwiązaniem usprawniającym procesy produkcyjne. Szczególnie ważne jest również zachowanie jakości, którą określają normy i standardy. Należy pamiętać, że profesjonalne maszyny przemysłowe przeznaczone są do zaawansowanych linii produkcyjnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *