Black Garden

Portal ogólnotematyczny

wypożyczalnia samochodów dostawczych Łódź
Motoryzacja

Jak przebiega proces wynajmu auta?

Wynajem samochodu to często dość skomplikowany proces, który wymaga od nas dokładnego zapoznania się z umową, jeżeli chcemy uniknąć potencjalnych niejasności w momencie oddania auta. Jak dokładnie przebiega cały proces wynajmu i na co warto zwrócić szczególną uwagę?

Po pierwsze, nie każdy, kto ma prawo jazdy może skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Dokładne zasady precyzowane są indywidualnie przez każdą wypożyczalnię, jednak są one bardzo podobne. Taryfy ulgowej nie mają zwłaszcza nastolatkowie, którzy dopiero co zdali egzamin na prawo jazdy. Takie osoby muszą liczyć się z dodatkowymi opłatami lub nawet odmową wynajmu samochodu. Przy każdorazowym wypożyczeniu auta każdorazowo będziemy proszeni o prawo jazdy oraz dowód tożsamości.

Kolejną ważną sprawą jest polityka paliwowa wypożyczalni. Popularne są szczególnie dwie umowy – jedna z nich to zwrot samochodu z pełnym bakiem. Jest to niestety mniej korzystna dla klienta opcja, ponieważ wiąże się z wyższą ceną i dodatkową opłatą serwisową. Drugą, bardziej pro-kliencką możliwością jest zwrot samochodu z identycznym poziomem paliwa, jaki widniał na liczniku w momencie wyjazdu z terenu wypożyczalni.

Wynajmując samochód, musimy także zapoznać się z warunkami ubezpieczenia. Wypożyczane samochody zazwyczaj wyposażone są w pakiet ubezpieczeń zawierających OC, AC oraz ubezpieczenie  na wypadek kradzieży, jednak należy dokładnie przeczytać umowę i upewnić się, co dokładnie jest w niej zawarte w kwestii ubezpieczenia. Istnieje także możliwość dokupienia dodatkowe ubezpieczenia, które może okazać się bardzo przydatne, zwłaszcza w przypadku, gdy wypożyczonym samochodem mamy zamiar udać się w dalszą podróż.

Gdzie szukać odpowiedniej wypożyczalni? Najpierw powinniśmy sięgnąć opinii naszych bliskich, być może korzystali oni wcześniej z usług jakiejś firmy i mogą nam doradzić. Drugi w kolejności jest internet, gdzie widnieje wiele opinii o lokalnych wypożyczalniach. Niezależnie, czy interesują nas samochody osobowe, czy wypożyczalnia samochodów dostawczych – Łódź, Warszawa, Gdańsk oraz inne duże miasta w Polsce posiadają bogatą ofertę aut i każdy znajdzie coś odpowiadającego jego preferencjom.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *