Black Garden

Portal ogólnotematyczny

aplikacje głosowe
Biznes

Nowe możliwości telefonów służbowych

Komunikacja jest podstawą prawidłowego funkcjonowania firmy. Bez niej nie jest możliwa realizacja bieżących obowiązków służbowych i wymiana niezbędnych informacji. Rozwój technologii daje nowe możliwości, które oprócz wymiany informacji są kompleksowym rozwiązaniem ułatwiającym pracę na odległość.

Wykorzystanie telefonu służbowego nabiera zupełnie nowego znaczenia. Niegdyś telefony służyły wyłącznie do prowadzenia rozmów głosowych oraz tekstowych. Dzisiaj postęp technologiczny pozwala na korzystanie z rozwiązań, które posiadają wiele zaawansowanych funkcji. Możliwości dzisiejszych smartfonów współgrających z systemami Unified Communications stanowią istotne narzędzie podczas codziennej pracy.

Praca zdalna z wykorzystanie specjalnych aplikacji stworzonych pod kątem integracji z systemami UC stanowią duże ułatwienie w kontakcie na odległość. Praca zdalna, czy komunikacja z pracownikami z innej lokalizacji umożliwiają sprawną wymianę informacji, które mogą być przechowywane m.in. w programie pocztowym użytkownika aplikacji.

Specjalne aplikacje głosowe zainstalowane na smartfonie pozwalają na ograniczenie kosztów połączeń komórkowych. Jest to możliwe, ponieważ aplikacje komunikuje się poprzez internet. Ponadto dzięki aplikacji może być wykorzystywany jeden numer dla wszystkich urządzeń, z których korzysta użytkownik. Takie rozwiązanie stanowi duże ułatwienie, ponieważ użytkownik dysponuje tylko jednym numerem zarówno dla telefonu stacjonarnego, aplikacji na komputerze oraz telefonie. Możliwa jest integracja z aplikacją pocztową Outlook, co umożliwia sprawdzenie statusu pracownika czy jest w danym momencie dostępny.

Aplikacje dedykowane pod integrację z systemami Unified Communications posiadają integrację z Active Directory, co umożliwia swobodny dostęp do służbowej książki telefonicznej. Nie można również zapominać o standardach związanych z bezpieczeństwem samego urządzenia oraz informacji. Zastosowany został wysoki poziom bezpieczeństwa połączeń, polegający na szyfrowaniu punkt-punkt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *