Black Garden

Portal ogólnotematyczny

usg warszawa
Zdrowie i Uroda

USG jamy brzusznej Warszawa – na czym polega?

Badanie USG jamy brzusznej Warszawa jest jednym z najważniejszych badań diagnostycznych, które pozwala na ocenę stanu narządów wewnętrznych jamy brzusznej. Dzięki niemu diagnozowane są przyczyny ostrych i przewlekłych chorób brzucha oraz obrazowane są narządy w odniesieniu do chorób układowych całego organizmu. Jest to badanie bezinwazyjne, bezbolesne i powinno być wykonywane cyklicznie w ramach profilaktyki zdrowotnej.

Jakie narządy ocenia USG – Warszawa?

USG Warszawa w przypadku jamy brzusznej pozwala na ocenę wielu narządów i układów w jamie brzusznej. W trakcie badania oceniane są:

  • pęcherzyk i drogi żółciowe wewnątrz i zewnątrzwątrobowe,
  • trzustka,
  • śledziona i węzły chłonne okolicy zaotrzewnowej i wnęk narządów miąższowych,
  • nerki, nadnercza i pęcherz moczowy,
  • przewód pokarmowy w zakresie dostępnym badaniu USG jamy brzusznej Warszawa,
  • układ naczyniowy,
  • tkanki miękkie powłok.

Dzięki temu lekarz jest w stanie dokładnie ocenić stan narządów, wykryć ewentualne nieprawidłowości oraz podjąć odpowiednie kroki diagnostyczne lub lecznicze.

Procedura badania USG Warszawa

Przeprowadzenie badania USG jamy brzusznej Warszawa jest całkowicie bezpieczne i nieinwazyjne. Procedura polega na skierowaniu wiązki fal ultradźwiękowych przy użyciu specjalistycznego aparatu – ultrasonografu.

Fale te, odbijając się od tkanek wewnętrznych, powracają do aparatu, co pozwala na wygenerowanie obrazu narządów wyświetlanego na ekranie urządzenia. Cały proces trwa zazwyczaj nie dłużej niż kwadrans, a po jego zakończeniu pacjent otrzymuje wynik badania wraz z opisem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *