Black Garden

Portal ogólnotematyczny

endpoint security
Biznes

Dlaczego ważne jest bezpieczeństwo użytkownika końcowego?

Podczas codziennej pracy jesteśmy narażeni na wiele zagrożeń. Zachowanie szczególnych środków ostrożności nie zawsze jest wystarczające, ponieważ możemy paść ofiarą ataku mimo przestrzegania zasad polityki bezpieczeństwa. Dlatego ważną rolę w kwestii bezpieczeństwa zarówno wszystkich zasobów, jak i użytkowników odgrywa cyberbezpieczeństwo, które wymaga stosowania odpowiednich środków ochrony.

Cyberbezpieczeństwo jest dynamicznie zmieniającym się obszarem. Wszystko za sprawą pojawiających się nowych zagrożeń, które są coraz bardziej niebezpieczne. Taka sytuacja sprawia, że to, co wykorzystujemy do ochrony dzisiaj, było aktualne miesiąc czy tydzień temu i jest już nieskuteczne. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na rozwój wykorzystywanych zabezpieczeń. Ta kwestia dotyczy zarówno firm, jak i zwykłych użytkowników, ponieważ w obu przypadkach jesteśmy narażeni na kradzież i utratę danych.

Firmy zwracają coraz większą uwagę na ryzyko ataku hackerskiego. Jest to pozytywny trend, który skutkuje audytem obecnych środków i narzędzi. Na tej podstawie możliwe jest określenie potrzeb i podjęcie decyzji o wdrożeniu nowoczesnych rozwiązań. Jest to ważny proces, który wpływa na to, czy systemy Endpoint Security zostaną wdrożone w naszej firmie. Mówiąc o tego typu systemach, należy mieć na uwadze, że ich działanie opiera się na sztucznej inteligencji. Dzięki temu rośnie skuteczność w zakresie wczesnego wykrywania zagrożeń i podejmowania optymalnych działań. Ponadto ważnym czynnikiem przy wdrażaniu nowych systemów Endpoint Security jest ich integracja z innymi obecnie używanymi systemami typu SIEM. Dzięki temu nie możemy uniknąć sytuacji, w której systemy nie współpracują ze sobą, co może negatywnie wpływać na ich działanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *