Black Garden

Portal ogólnotematyczny

rezonans z kontrastem
Zdrowie i Uroda

Rezonans magnetyczny i prywatne kliniki – na co możemy liczyć?

Skorzystanie z usług świadczonych przez kliniki prywatne zapewnia mnóstwo korzyści. Przede wszystkim nie musimy obawiać się długich kolejek, w których pacjenci często spędzają kilka, a nawet kilkanaście miesięcy. Do tego dochodzi dostęp do nowoczesnej aparatury i najlepszych specjalistów. Warto jednak zastanowić się, jakie dokładnie badania przeprowadzają takie podmioty.

Nie da się ukryć, że rezonans magnetyczny prywatnie to dla wielu osób jedyna szansa na to, aby w stosunkowo krótkim czasie zbadać własny organizm, co pozwoli określić przyczynę dolegliwości, a następnie przygotować odpowiednią terapię. Jest to istotne zwłaszcza wtedy, gdy stan zdrowia z biegiem czasu się pogarsza.

Oferta prywatnych klinik

Dzięki zastosowaniu najnowszych sprzętów, lekarze specjaliści są w stanie wykonać masę badań z gwarancją niezwykle precyzyjnego obrazowania. Z tego właśnie powodu oferta klinik jest bardzo szeroka. Liczyć możemy między innymi na rezonans głowy, przysadki mózgowej, oczodołów oraz zatok. Wszystko to pozwala określić między innymi przyczynę nasilającego się bólu głowy, zapalenia zatok i wielu innych dolegliwości. Rezonans magnetyczny bez skierowania zalecany jest zwłaszcza wówczas, gdy zachodzi podejrzenie nowotworów mózgu, a także choroby Alzheimera.

Równie częstym badaniem jest rezonans kręgosłupa, wykonywany na przykład po wypadkach, a także rezonanse kończyn górnych i dolnych. W pierwszym przypadku lekarz specjalista skupia się między innymi na dłoni, łokciu, barku i nadgarstku, natomiast w drugim na stopie, stawie kolanowym, biodrze i kolanie. Równie często realizowanym badaniem jest rezonans miednicy mniejszej.

Poza dokładnym obrazowaniem (zwłaszcza gdy wykonywany jest rezonans z kontrastem), pacjent może liczyć na znacznie wyższy komfort samego badania. Nowoczesne aparatu są bowiem ciche, dysponują również znacznie większymi otworami, co okaże się bardzo ważne zwłaszcza dla klaustrofobików. Wybór właściwej kliniki może więc okazać się kluczowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *