Przesilenie wiosenne jest wyjątkowym okresem, gdy przemija ponura i szara zima. Wszystko za oknem budzi się do życia, lecz nie mamy wtedy siły. Ponadto nie jesteśmy w stanie skoncentrować się na pracy oraz rzeczach, które musimy pilnie zrobić. Są to pierwsze sygnały wskazujące na błędy w odżywianiu, którym zazwyczaj mogą towarzyszyć również suchość skóry oraz wypadanie włosów.
Przejście z okresu zimowego na wiosenny nie następuje natychmiastowo. Wymaga to odpowiedniego przygotowania, które można zauważyć w przypadku otaczającej nas przyrody. Wiosna wiąże się z przypływem energii, dlatego zmęczenie i spadek odporności jest sygnałem, że trzeba dokonać zmian w obecnej diecie.
Podczas wiosennego przesilenia nie można zapominać o spożywaniu warzyw, owoców oraz mięsa i ryb. Praktycznym uzupełnieniem jadłospisu są kasze oraz pełnoziarniste pieczywo, które sprawdzi się zarówno podczas śniadań, jak i późniejszych posiłków. Kluczowe jest spożywanie warzyw, zawierających witamy: A, B, C, E, które możemy znaleźć m.in. w cytrusach, marchwi i pomidorach. Równie istotne jest spożywanie nasion i kiełków, dlatego w naszym menu powinna zagościć pietruszka, rzeżucha i pestki z dyni. W kiełkach występują składniki mineralne takie jak wapń, magnez, cynk oraz potas.
Przygotowanie przemyślanego jadłospisu na przesilenie wiosenne nie jest łatwe. Jeśli nie wiemy, co powinniśmy jeść w tym okresie oraz na co powinniśmy zwracać szczególną uwagę przy wybraniu odpowiedniej diety, to najlepiej skonsultować się dietetykiem. Dietetyk Warszawa po konsultacji jest w stanie przygotować dla nas odpowiednie zalecenia, które powinniśmy wprowadzić do swojego jadłospisu. Zbilansowana dieta pozwala dostarczyć organizmowi poszczególne składniki w odpowiednich ilościach. Jest to również klucz do uniknięcia niedoborów.
Nie przemyślana dieta, którą byśmy stosowali, mogłaby się przyczynić do gorszego samopoczucia. W przypadku skrajnych zmian, jakie byśmy zaczerpnęli z niesprawdzonych diet, dostępnych w internecie mogłyby stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Szczególnie że każdy z nas ma różne zapotrzebowanie na poszczególne substancje, które dostarczamy organizmowi poprzez codzienne posiłki.