Black Garden

Portal ogólnotematyczny

stacja kontroli ochota
Inne

Stacja kontroli pojazdów – pytania i odpowiedzi

Stacja kontroli pojazdów to miejsce, które każdy właściciel pojazdu mechanicznego musi odwiedzić przynajmniej raz w roku. To właśnie tam auta przechodzą rutynowe przeglądy techniczne. Poniższy artykuł stanowi kompendium wiedzy dla wszystkich, którzy chcieliby wiedzieć o takich przeglądach więcej.

 

Kiedy należy udać się do stacji kontroli pojazdów?

Właściciele pojazdów mechanicznych, które są zarejestrowane na terenie Polski, muszą realizować ich badanie techniczne przynajmniej raz w roku. Przegląd zakończony wynikiem pozytywnym pozwala na wbicie pieczątki do dowodu rejestracyjnego pojazdu wraz z datą odbycia takiej kontroli. Kolejne badanie musi więc odbyć się za rok, nie przekraczając 12 miesięcy od tej daty.

 

Jakie badanie przechodzi samochód w stacji kontroli pojazdów?

Diagnosta sprawdza układ hamulcowy, światła, zawieszenie, stan opon. Chodzi o to, by w razie jakiejkolwiek usterki samochodu, która mogłaby stwarzać zagrożenie nie tylko dla kierującego, ale i innych uczestników ruchu drogowego, móc ją wykryć.

 

Gdzie szukać stacji kontroli pojazdów?

Bez względu na lokalizację, wszystkie stacje kontroli pojazdów mają takie same standardy pracy. Spokojnie można więc wyszukać taką, która znajduje się najbliżej miejsca zamieszkania. Wystarczy wpisać hasło typu „stacja kontroli ochota”, by udać się na badania z autem.
Sama kontrola trwa około 20 minut i wszędzie polega na takich samych zasadach. Co więcej, jej koszt jest również identyczny, a wszyscy diagności muszą posiadać niezbędne kwalifikacje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *