Black Garden

Portal ogólnotematyczny

odstraszacz gołębi
Dom i Ogród

Jak nie dopuścić, aby na balkonie zadomowiły się gołębie?

Gołębie przyzwyczaiły się do ludzi i bytują blisko ich mieszkań. Duży wpływ ma na to dokarmianie ich przez mieszkańców osiedla. Warto pomyśleć również o tym aspekcie wprowadzając się do nowego mieszkania w stanie deweloperskim.

Nowe mieszkanie i przeprowadzka to wiele obowiązków, które wymagają dobrej organizacji i myślenia przyczyno-skutkowego. Na samym początku myśli się przede wszystkim o urządzeniu swoich czterech kątów, zakupie mebli, wyborze stylu, jakie ma reprezentować Twój dom. Czasem w takich sytuacjach zapomina się o ważnych, acz nie tak emocjonujących kwestiach jak ochrona swojego balkonu i dbanie o swój komfort, który może być zakłócony m.in. przez gołębie. Dlatego jeśli w najbliższym czasie zamierzasz wprowadzić się do nowego mieszkania, pamiętaj, aby zabezpieczyć swój balkon przed nimi.

Skutki bytowania gołębi na balkonie

Ptaki, które zadomowiły się na balkonie są bardzo uciążliwe. Hałasują, zwłaszcza rano, co może drażnić w wolny dzień, kiedy planowałeś pospać trochę dłużej i odpocząć np. po ciężkim tygodniu w pracy. Dużym problemem jest również bałagan, jaki zostaje po nieproszonych gościach. Mowa tu nie tylko o odchodach, ale także o piórach, które gubią gołębie. Warto od początku pokazać im, że ten teren należy do Ciebie i od Twoich pierwszych chwil w mieszkaniu zaznaczyć, że nie mają stępu na Twój balkon.

Sposoby na gołębie

Jest kilka sposobów, które pozwolą skutecznie walczyć z niechcianymi gośćmi na balkonie. Jednym z najpopularniejszych jest używanie środków chemicznych oraz siatka. Odstraszacz gołębi to gwarancja skuteczności. Nie wyrządza krzywdy ptakom, a jednocześnie zniechęca je do wlatywania na Twoją przestrzeń. Innym ciekawym sposobem na gołębie jest zastosowanie siatki. To rozwiązanie jednak zmniejsza walory widoku. Jednak nie pozwala wlecieć ptakom na balkon. Ten trik znają również właściciele kotów, którzy chronią w ten sposób swojego pupila przed upadkiem z dużej wysokości. Zaznaczenie terenu od samego początku jest ważne i pozwoli na skuteczną walkę z gołębiami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *